Opony

Nowe opony renomowanych marek


Bridgestone, Goodyear, Dunlop, GT Radial… to tylko niektóre z renomowanych marek opon, które znajdują się w naszym asortymencie. Oprócz sprzedaży, oferujemy montaż i serwis oraz zawsze służymy poradą w razie jakichkolwiek wątpliwości klienta w kwestii ogumienia. Zadzwoń i zapytaj o interesujące Cię produkty: 502494009 lub 602609257. Prowadzimy autoryzowany punkt sprzedaży opon GT RADIAL, KUMHO, NOKIAN.


Opony bieżnikowane


Prowadzimy punkt sprzedaży opon bieżnikowanych. Bieżnikowanie przedłuża żywotność opony. Polega na nałożeniu nowego bieżnika w miejsce starego przy wykorzystaniu jednej z dwóch metod (na zimno lub na ciepło). Proces nadzorowany jest komputerowo. Zregenerowana opona przechodzi kontrolę jakości, dzięki czemu masz pewność, że jej użytkowanie będzie w pełni bezpieczne. Co więcej, udzielamy gwarancji na wszystkie opony, które poddaliśmy procesowi bieżnikowania!


Opony używane


W naszym asortymencie znajdują się markowe opony używane do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz maszyn budowlanych, które zanim trafią do sprzedaży są przez nas odpowiednio sprawdzane. Dzięki temu gwarantujemy, że zakupiony produkt będzie dobrej jakości. Wyważanie Wyważanie kół jest ważne nie tylko ze względu na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki niemu możemy dużo zaoszczędzić, Dlaczego? Niewyważone koła to nie tylko drgająca kierownica czy nawet cała kabina, to także katorga dla zawieszenia i perspektywa kosztownego remontu. Niewyważanie przyczynia się do szybszego zużycia łożysk, przegubów, opon, zmniejsza przyczepność pojazdu i powoduje uczucie zmęczenia kierowcy na dłuższej trasie. Aby uniknąć zbędnego niebezpieczeństwa i kosztów warto, więc regularnie zaglądać do serwisu. W naszej siedzibie wyważamy koła w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych.


Piaskowanie i malowanie felg


Zajmujemy się profesjonalnym piaskowaniem oraz malowaniem proszkowym felg. Piaskowanie to jedna z najskuteczniejszych metod oczyszczania powierzchni (również tych trudnodostępnych) z rdzy i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Polega na zdjęciu z powierzchni piaskowanego elementu starej zniszczonej powłoki., Przygotowaną w ten sposób felgę można poddać malowaniu proszkowemu, czyli nanoszeniu na jej powierzchnię naelektryzowanych cząsteczek farby, które są następnie podgrzewane do 200 stopni Celsujsza. Dzięki temu, farba ulega stopnieniu i polimeryzacji, a uzyskana warstwa ochronna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz chemikalia. Warto dodać, że malowanie proszkowe to metoda w pełni ekologiczna. W jego trakcie nie są wytwarzane szkodliwe dla środowiska substancje. Podczas lakierowania nie używa się rozpuszczalników. Co więcej, farby proszkowe nie zagrażają zdrowiu człowieka. Wykonujemy też prostowanie felg z obręczami aluminiowymi i stalowymi. Montaż zakupionych opon Naszym klientom pragniemy zapewnić kompleksową obsługę, dlatego oprócz sprzedaży oferujemy usługę montażu zakupionego sprzętu. Szybko, a zarazem profesjonalnie i z należytą dokładnością wymieniamy koła i opony w samochodach osobowych, dostawczych oraz w maszynach budowlanych. Przeprowadzamy wyważanie. Pompujemy azotem.


Czujniki ciśnienia i powietrza TP MS


Zajmujemy się naprawą wszelkiego typu czujników ciśnienia w oponach, regeneracją czujników, wymianą, wstawianiem zamienników i programowaniem wszystkich typów.


Naprawa dętek i ogumienia

Zajmujemy się naprawą opon typu RUN FLAT i niskoprofilowymi do wielkości 26” i związane z tym wszelkie procedury. Naprawa ogumienia w naszej firmie oparte jest na materiałach amerykańskiej firmy TECH. Jest to jedna z najlepszych firm produkujących materiały do naprawy ogumienia.


Przechowalnia opon


Po co koła mają zajmować miejsce w Twoim garażu? Możesz przechować je u nas! Kiedy nastąpi czas zmiany opon, Twoje koła będą przygotowane do sezonu – wyważone i sprawdzone ciśnieniowo.


Pompowanie azotem


Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie powietrza w oponie, powoduje nieregularne zużycie bieżnika i doprowadza do przedwczesnego zużycia opony. Powietrze w kołach kurczy się gdy na polu jest zimno lub rozszerza gdy jest ciepło, ciśnienie rośnie również w trakcie jazdy z powodu tarcia opony o podłoże, koła napompowane azotem nie mają takich wahań ciśnienia, mimo rozgrzania lub schłodzenia koła, ciśnienie pozostaje prawie nie zmienione. Poniżej przykłady naprężeń jakie powstają przy nie prawidłowym ciśnieniu.

pompowanie azotem

Pompując koła powietrzem, ciśnienie w oponach powinno być sprawdzane “na zimno” regularnie co dwa tygodnie, przy zastosowaniu azotu czas ten wydłuża się co najmniej trzykrotnie. namawiamy do regularnych wizyt u nas w warsztacie.

Poniżej zalety azotu:
- opona napompowana azotem utrzymuje ciśnienie trzykrotnie dłużej niż opona napełniona tlenem, dzięki temu nie trzeba kontrolować ciśnienia w kołach tak często jak powietrzem

- większe bezpieczeństwo jazdy, prawidłowe ciśnienie w oponach zapewnia optymalną przyczepność i równomierne zużycie opony

wydłużoną żywotność opon oraz zmniejszone zużycie paliwa dzięki utrzymywaniu stałego ciśnienia przez azot. Przeprowadzone badania wykazały, że zmniejszone ciśnienie w oponie o 0,4 bar zwiększa zużycie paliwa o 2% a żywotność opony aż o 30%

- dłuższa żywotność felg, azot jest neutralny chemicznie i nie wchodzi w reakcję z metalem, brak wody i tlenu które powodują korozję wewnątrz felgi i z czasem ciągłą utratę ciśnienia


Co zrobić gdy złapiemy defekt i AZOT ucieknie.
Nie musimy się martwić, uzupełniamy koło powietrzem, jedziemy do warsztatu i usuwamy usterkę. Jeżeli warsztat w którym naprawialiśmy koło nie ma w sprzedaży AZOTU, to pompujemy koło powietrzem a azot uzupełniamy w późniejszym terminie w innym warsztacie.

ZADZWOŃ!

502 494 009

602 609 257

Bonk Zbigniew
biuro@oponybonk.pl
Rokocin os. Polanka 23
83-200 Starogard Gdański
Pon-pt.: 8-18, Sobota: 8-14